Panda Ubezpieczenia » Blog » Spokojny wypoczynek – ubezpieczenie turystyczne

Spokojny wypoczynek – ubezpieczenie turystyczne

ubezpieczenie turystyczne Panda

Na ten moment często czekamy cały rok. Odliczamy dni w kalendarzu, odkładamy pieniądze, kreślimy plany podróżnicze, cieszymy się już samą myślą błogiego leniuchowania lub aktywnego wypoczynku i tym, że wreszcie spędzimy czas z najbliższymi. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czas pomyśleć nie tylko o tym, co trzeba spakować w walizki, kiedy oddać samochód do przeglądu lub zabukować bilety samolotowe oraz miejsca noclegowe. Warto też zadbać o to, aby mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne na wypadek różnych losowych zdarzeń.

Ubezpieczyciele mogą zaproponować dwa rodzaje ubezpieczeń:

 • turystyczne – jest ono krótkoterminowe – do 30 dni,
 • podróżne – ochrona gwarantowana jest do 1 roku (najczęściej korzystają z tego osoby pracujące za granicą).

(Bez)płatna opieka medyczna

Wyjeżdżając na urlop, możemy czuć się znakomicie. Jednak w docelowym miejscu wypoczynku nagle dopadnie nas jakaś choroba, ulegniemy wypadkowi i niezbędna będzie pomoc medyczna. Możemy na nią zapewne liczyć, ale nie za darmo. Chyba że wykupimy odpowiednią polisę turystyczną, która będzie nam gwarantowała zwrot kosztów:

 • wizyt lekarskich,
 • hospitalizacji,
 • leków,
 • środków medycznych,
 • transportu powrotnego do kraju,
 • transportu sanitarnego,
 • akcji ratowniczych na skutek zaginięcia na morzu czy w górach.

Ubezpieczenie bagażu Zaginiony, skradziony czy uszkodzony bagaż nie jest rzadkim przypadkiem. Zdarzyć się może zarówno podczas podróży samolotem, jak i w hotelu czy w innym miejscu. Dodatkowa ochrona przyda się także na wypadek, gdy nagle będziemy zmuszeni zrezygnować z naszego wyjazdu z powodu np. nagłego zachorowania, śmierci kogoś bliskiego, kradzieży dokumentów, które są niezbędne do podróżowania za granicą. Wówczas dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu odzyskamy zwrot poniesionych kosztów takich jak np. pierwsza rata wpłaty, zaliczka, zadatek itd. Podobnie można rozliczyć kwestię szybszego powrotu z wakacji z powodu podobnych problemów. Laptop, notebook, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera – to sprzęt, który bardzo często z nami podróżuje i co tu dużo kryć – zazwyczaj jest bardzo cenny. Jeśli zabieramy go na wakacje – zadbajmy o to, aby również był odpowiednio chroniony w zapisach polisy.

Sprzęt sportowy dobrze chroniony Często na wakacyjnym wyjeździe towarzyszy nam różny sprzęt sportowy. On również może być objęty dodatkową ochroną finansową na wypadek zniszczenia, zagubienia czy kradzieży. Jeśli będzie wymagał naprawy lub pojawi się konieczność jego wypożyczenia, te wydatki pokryjemy z ubezpieczenia. Przy określaniu sumy gwarantowanej należy wziąć pod uwagę wartość sprzętu i bagażu, który zabieramy ze sobą na urlop i doczytać, w jakich przypadkach ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność za którąś z powyższych sytuacji, a kiedy nie. Jeśli lubimy sporty – nie tylko ekstremalne, to również warto pod tym kątem dopasować polisę. Trzeba liczyć się bowiem z ryzykiem tego, że jesteśmy bardziej narażeni na kontuzje czy poważniejsze urazy.

Własnym autem na wakacje Jeśli ruszamy na wakacje własnym samochodem, to poza ubezpieczeniem wszystkich uczestników tej podróży, warto pomyśleć o tym, aby być przygotowanym także na różne drogowe niespodzianki. Często wystarczy tu krótkotrwałe ubezpieczenie Assistance, czyli takie, które zawiera się tylko na czas wyjazdu. Dzięki niemu możemy wówczas liczyć na pomocy na terenie prawie całej Europy. Oznacza wsparcie techniczne w takich sytuacjach jak np.:

 • awaria auta,
 • wypadek,
 • przebicie opon,
 • brak paliwa,
 • kradzież części pojazdu,
 • uszkodzenie samochodu w wyniku wandalizmu.

W ramach polisy ubezpieczyciel bierze na siebie zorganizowanie naprawy samochodu na miejscu albo odholuje go, wymieni oponę, dostarczy paliwo czy pomoże uruchomić pojazd, jeśli okaże się, że rozładował się akumulator. Ubezpieczenie może gwarantować także otwarcie auta, jeżeli zostały w nim zatrzaśnięte kluczyki czy podstawienie zastępczego. Życie nie szczędzi nam nieszczęśliwych zdarzeń i nigdy nie wiemy co i kiedy nas spotka. Mając właściwy pakiet ubezpieczenia turystycznego (który można z łatwością znaleźć w naszej ofercie), możemy jednak wyruszyć na urlop z poczuciem, że bez względu na to, co może nam zaserwować los – jesteśmy dobrze ubezpieczeni! Beztroskich wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *