Logo-panda-ubezpieczenia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Zadzwoń  +48 537 969 294
ua
rus

Ubezpieczenia turystyczne

Krótszy lub dłuższy urlop to czas przede wszystkim spędzany na wypoczynku. Plażowanie, uprawienie sportów wodnych, morskie kąpiele, zwiedzanie zabytkowych miejsc – nawet podczas takich czynności może zdarzyć się coś niefortunnego, a w konsekwencji niezbędna okaże się np. pomoc lekarza specjalisty. Wyjeżdżając za granicę, warto więc dodatkowo się ubezpieczyć na czas podróży, bez względu na to, ile mamy lat i jaki kierunek wakacji obieramy.

Polisa adekwatna do potrzeb

Przy wyborze najlepszego ubezpieczenia turystycznego, warto zwrócić uwagę na gwarantowaną sumę ubezpieczenia, która zapewni komfortową ochronę bez względu na miejsce, w jakie się wybierasz. Oprócz tego ważny jest zakres polisy, czyli za co konkretnie możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów. W podstawowym pakiecie powinno się więc znaleźć ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) oraz assistance (organizacja pomocy i transport ubezpieczonego). Jeśli natomiast chodzi o polisy NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu lub indywidualne rozszerzenie pakietu o dodatkową ochronę, która będzie dopasowana pod potrzeby turysty, to są to dodatkowe propozycje w zakresie ochrony na wakacjach.

Poznaj ofertę

Koszty leczenia

Ubezpieczenie turystyczne powinno chronić klienta, jeśli nagle zachoruje za granicą. Oznacza to, że otrzyma on zwrot wszystkich wydatków związanych z tą sytuacją, czyli np. za:

  • wizyty u internisty lub specjalistów,
  • pobyt w szpitalu,
  • koszty operacji,
  • niezbędne lekarstwa czy środki opatrunkowe zapisane przez lekarza,
  • zabiegi i badania ambulatoryjne,
  • koszty leczenia stomatologicznego w razie ostrych stanów zapalnych i bólowych,
  • koszty leczenia związane z nagłymi zachorowaniami, nieszczęśliwymi wypadkami i nagłymi zaostrzeniami chorób przewlekłych,
  • koszty leczenia związane z nagłymi zachorowaniami związanymi z chorobami tropikalnymi – w przypadku egzotycznych kierunków,
  • koszty związane ze zdarzeniami powstałymi w przypadku niespodziewanego wybuchu wojny czy ataków terroru.

Poznaj ofertę

Pomoc w nagłych przypadkach

Ubezpieczenie assistance, czyli pomoc w nagłych przypadkach może przydać się wówczas, gdy pojawią się np.: koszty transportu ubezpieczonego czy osoby bliskiej do miejsca leczenia, do Polski, koszty transportu zwłok do Polski, koszty kontynuowania leczenia po powrocie domu.

Nieszczęśliwe wypadki

Podczas wyjazdu turystycznego nie można także wykluczyć nieszczęśliwych wypadków. Z ubezpieczenia NNW otrzymasz wówczas odszkodowanie za złamaną rękę, nogę czy inny, trwały uszczerbek na zdrowiu.

Dodatkowe ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne przydać się może także na wypadek:

• rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu zorganizowanego,
• kradzieży bagażu,
• kradzieży lub uszkodzenia sprzętu sportowego czy innego np. komputerowego,
• pokrycia szkód wyrządzonych osobom trzecim,
• organizacji akcji poszukiwawczych w górach i na morzu, w kraju i za granicą,
• utraty dokumentów,
• zaostrzenia lub powikłań chorób przewlekłych,
• uprawiania sportów wysokiego ryzyka – np. sporty motorowodne, motorowe, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, motolotniarstwo, skoki spadochronem,
• rekreacyjnego uprawiania sportów – pływanie kajakiem, tenis, turystyka górska, żeglowanie, pływanie w hotelowym basenie.

Kiedy nie przysługuje odszkodowanie

Warto także pamiętać, że są sytuacje, w których ubezpieczyciele mogą nie wypłacić należnego odszkodowania. Do nich zalicza się np.:
• podróż pomimo przeciwwskazań lekarza,
• przebywanie w stanie po użyciu alkoholu lub narkotyków w momencie nieszczęśliwego zdarzenia,
• wyjazd w region już objęty wojną,
• prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Oszczędzać czy nie oszczędzać na ubezpieczeniu turystycznym?

Zapewne każdemu klientowi zależy na tym, aby zapłacić jak najmniejszą składkę za ubezpieczenie turystyczne. Na kosztach leczenia zagranicznego jednak nie warto oszczędzać, chociażby z tego względu, że są one bardzo wysokie. Mając polisę je obejmujące, nie musisz martwić się, że nadszarpnięty zostanie Twój domowy budżet, gdy nagle zachorujesz, ucierpisz w jakimś wypadku, ktoś Ci ukradnie bagaż lub przydarzy Ci jakakolwiek inna przykra historia na wakacyjnym wyjeździe. Niska składka może więc nie gwarantować właściwej ochrony. Jednak to już nasza rola w tym, aby przedstawić Ci jak najkorzystniejszy kształt ubezpieczenia turystycznego. Dlatego, jeśli wybierasz się na zagraniczny urlop, to chętnie możemy się z Tobą spotkać i zaproponować różne rozwiązania ubezpieczeniowe. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami ubezpieczeniowymi. Zapraszamy do naszego biura lub w inne miejsce, które będzie dla Ciebie wygodniejsze. Masz także możliwość skorzystania z naszego formularza online, wysłania maila lub wykonania telefonu – w każdym z tych przypadków otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Poznaj ofertę

Wakacje z przewlekłą chorobą

Nadciśnienie, nowotwory, choroba wieńcowa czy inne przewlekłe problemy ze zdrowiem nie muszą przeszkodzić w tym, aby wybrać się na zagraniczne wakacje. Osoby, które na nie cierpią, często rezygnują z wypoczynku w odległe miejsca z obawy, że będą zmuszeni pokryć...

czytaj dalej

Spokojny wypoczynek – ubezpieczenie turystyczne

Na ten moment często czekamy cały rok. Odliczamy dni w kalendarzu, odkładamy pieniądze, kreślimy plany podróżnicze, cieszymy się już samą myślą błogiego leniuchowania lub aktywnego wypoczynku i tym, że wreszcie spędzimy czas z najbliższymi. Wakacje zbliżają się...

czytaj dalej