Przejdź do treści
Panda Ubezpieczenia » Blog » Jak kupić polisę online?

Jak kupić polisę online?

porównywarka ubezpieczeń OC i AC

Coraz więcej spraw możemy załatwić przez internet. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, jednak z takim argumentem jak oszczędność czasu, który stwarzają np. zakupy online, chyba mało kto będzie polemizował. Podobnie jak z kosmetykami, ubraniami, sprzętem AGD/RTV jest z ubezpieczeniami. Dostajemy swój wirtualny koszyk i idziemy na zakupy. Zanim jednak zdecydujemy się na ten „jeden jedyny właściwy” wariant, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. A pomocnym narzędziem okazują się porównywarka OC/AC.

Krok pierwszy – znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela

Początkiem tej zakupowej przygody jest znalezienie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Można w tym celu odwiedzić strony poszczególnych ubezpieczycieli, skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej lub z możliwości, jakie oferują firmy pośredniczące w sprzedaży polis różnych podmiotów. W dwóch ostatnich przypadkach pójdzie nam najszybciej – dostaniemy równocześnie oferty nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Krok drugi – wypełnić formularz

Zasiadając przed komputerem, warto mieć już pod ręką niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczeniowej dane. W zależności od tego, czego ma dotyczyć ochrona, potrzebne mogą być m.in.: numer PESEL (nasz lub innych osób, które chcemy ubezpieczyć), prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ostatnia polisa ubezpieczeniowa. Jeśli akurat potrzebna jest nam polisa na samochód, to zazwyczaj oprócz podstawowych informacji na temat pojazdu, trzeba także podać przewidywany roczny przebieg pojazdu, sposób użytkowania samochodu lub zwyczajowe miejsce parkowania. W formularzu powinni być też uwzględnieni wszyscy właściciele, którzy są ujęci w dowodzie rejestracyjnym.

Krok trzeci – wybór polisy

Po wypełnieniu formularza zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę, na której wyświetlone będą dostępne warianty ubezpieczeniowe. Otrzymamy coś na kształt rankingu ofert różnych towarzystw. Takie wyniki możemy dostać poszeregowane od najniższej do najwyższej ceny. Nim odruchowo klikniemy najtańsze ubezpieczenie, warto przyjrzeć się także innym proponowanym opcjom. Czasami bowiem za niewiele więcej można otrzymać znacznie korzystniejsze warunki ubezpieczenia.

Spotkać się możemy również z propozycjami już gotowych pakietów (np. OC na samochód plus OC w życiu prywatnym, OC plus AC), które często okazują się korzystniejszym (nie tylko kwotowo) wariantem lub nawet z opcją samodzielnego skomponowania swojego pakietu, czyli idealnie dopasowanego do własnych potrzeb.

Krok czwarty – opłacenie ubezpieczenia

Skoro mamy już wybraną polisę i ubezpieczyciela, zostaje nam tylko dokonanie płatności. Nie musimy tego robić od razu, jeśli polisa startuje dopiero za jakiś czas. Gdy jednak robimy to „za pięć dwunasta”, wówczas musimy dokonać przelewu tradycyjnego lub przez internet. Gdy chcemy zapłacić kartą, ubezpieczyciel skontaktuje się z nami telefonicznie. Niezbędne dane do opłacenia składki oraz potwierdzenie zawarcia umowy otrzymamy na adres e-mailowy. Większość towarzystw proponuje opłatę jednorazową, półroczną lub kwartalną. Kiedy zostanie zaksięgowana, polisa zostanie wysłana pocztą lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Coraz łatwiej i szybciej

Kupno ubezpieczenia staje się więc coraz łatwiejsze. Załatwienie polisy na samochód, mieszkanie, wyjazd zagraniczny, zdrowotnej itd. przez Internet trwa zaledwie kilka minut. Nawet gdy zdarzy nam się zapomnieć o tym fakcie, przegapić termin odnowienia polisy, nie dotrzeć do siedziby firmy ubezpieczeniowej, zawsze pozostaje jeszcze możliwość załatwienia sprawy online.

Gdy jednak mamy jakieś wątpliwości lub potrzebujemy dodatkowych opcji ubezpieczenia, zawsze można skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego: umówić się na spotkanie czy też wyjaśnić kwestie budzące wątpliwości przez telefon lub mailowo. Na taką opcję, poza zakupem polisy online, możesz również liczyć w naszej firmie. Dopasujemy się do Twoich potrzeb i możliwości czasowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.