Przejdź do treści
Panda Ubezpieczenia » Blog » Tesla Cybertruck – przyszłość czy żart?

Tesla Cybertruck – przyszłość czy żart?

Tesla Cybertruck

21 listopada Elon Musk przedstawił nowe dziecko firmy Tesla – pik-up Tesla Cybertruck. Nowy samochód nieźle namieszał w świecie motoryzacji. Powodem zamieszania jest przede wszystkim jego design, ale to nie jedyne, co można podać w wątpliwość. Tesla już niejednokrotnie szokowała świat motoryzacji i nie inaczej było w przypadku prezentacji elektrycznego pick-upa. Niemniej niż niezwykły design, zachwycają techniczne parametry nowego samochodu: 6 metrów długości, 2 metry szerokości, waga – 1600 kilo, natomiast zadeklarowane przyspieszenie do 100 km – 2,9 sekund. Zasięg maksymalnej wersji nowego pik-upa – 800km! Oprócz tego samochód ma na wyposażeniu pancerne szyby, co prawda na prezentacji Elon Musk musiał się tłumaczyć dlaczego one po prostu popękały.

I choć prezentacja była na tyle szokująca, że dzień po niej akcje Tesli spadły o 6 proc., to w ciągu kilkudziesięciu godzin zarezerwowano ponad 200 tys. samochód. Nie jest to jednak równoznaczne z sukcesem, bo wystarczy przelać 100 dol., by zaklepać swój egzemplarz. Jeśli się rozmyślimy, producent zwróci pieniądze. Wątpliwości budzi także kwestia bezpieczeństwa. Elon Musk zachwalał, że Cybertruck jest bardzo wytrzymały, więc pasażerowie na jego pokładzie z pewnością będą mogli czuć się pewnie. Problem w tym, że na drodze nie są sami. Obawiam się, że pieszy w spotkaniu z amerykańskim kolosem może mieć małe szanse. A co z odkształcalnością elementów i rozproszeniem energii w razie zderzenia czołowego czy bocznego? Czy może kierowca wraz ze swoimi pasażerami czuć się bezpiecznie w takim „czołgu”?

Więc nie ma wątpliwości, że Tesla Cybertruck – to przełomowy samochód, i zaskakuje nie tylko designem ale i parametrami technicznymi, natomiast jak będzie przydatny w używaniu codziennym dowiemy się nie wcześniej niż na koniec roku 2021, kiedy zaplanowana pierwsza produkcja masowa nowego pik-upa.będzie przydatny w używaniu codziennym dowiemy się nie wcześniej niż na koniec roku 2021, kiedy zaplanowana pierwsza produkcja masowa nowego pik-upa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.