Przejdź do treści
Panda Ubezpieczenia » Blog » Blockchain w ubezpieczeniach?

Blockchain w ubezpieczeniach?

blockchain w ubezpieczeniach

Blockchain – to jest nowoczesna technologia, oparta na decentralizowanym przechowywaniu danych bez użycia centralnych komputerów, służąca do księgowania poszczególnych transakcji, zakodowana za pomocą algorytmów kryptograficznych.

Blockchain potencjalnie może być szeroko wykorzystywany w wielu branżach i branża ubezpieczeniowa nie jest wyjątkiem. Więc o tym, jak może być zastosowany blockchain w ubezpieczeniach, dowiemy się w dalszej części artykułu.

Niedawno firma Bacca, współpracując z firmą Coinfirm wdrożyły technologie, która umożliwi firmom ubezpieczeniowym zdalnie zawierać umowy z klientami, oraz realizować potwierdzenie płatności, zgodnie z najnowszymi trendami FinTech. Także wdrożone rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć najwyższy standard zabezpieczenia danych osobowych. Narzędzie to dostało nazwę Trudatum.

Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się technologii blockchain, bo wiedzieliśmy, że transformacja cyfrowa także w ubezpieczeniach będzie odgrywać kluczową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm działających na tym rynku – mówi Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca. – Wymagany prawem trwały nośnik możemy zastąpić cyfrowym dokumentem, dzięki zastosowaniu szyfrowanego zapisu znacznika dokumentu. To daje zarówno firmie ubezpieczeniowej, jak i klientom gwarancję, że każda kopia pliku jest nośnikiem tak samo trwałym i niezmiennym, jak papierowa umowa podpisana odręcznie – dodaje.

Nowa technologia ma zastosowanie tam, gdzie wcześniej ubezpieczenia były sprzedawane przez agentów zdalnie lub w kanałach mobilnych. Pozwala ona zastąpić dokument trwały dokumentem cyfrowym, dzięki zastosowaniu szyfrowanego zapisu dokumentu, co daje pewność, że każda kopia dokumentu jest tak samo trwała i niezmienna, jak i nośnik papierowy. Z kolei Coinfirm nie otrzymuje żadnych danych, dotyczących transakcji.

Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie online z wykorzystaniem zwykłego internetu, oblicz swoją składkę ubezpieczenia OC w naszej porównywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *