Panda Ubezpieczenia https://pandaubezpieczenia.pl Ubezpieczenia OC, AC, turystyczne, mieszkania i domu, dla firm Warszawa Fri, 15 May 2020 22:33:17 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.1 https://pandaubezpieczenia.pl/wp-content/uploads/2020/05/cropped-Безымянный1-1-32x32.jpg Panda Ubezpieczenia https://pandaubezpieczenia.pl 32 32 Zwrot składki OC i AC. Kiedy przysługuje? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/zwrot-skladki-oc-i-ac-kiedy-przysluguje/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/zwrot-skladki-oc-i-ac-kiedy-przysluguje/#respond Fri, 15 May 2020 22:19:42 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=3172 Sprzedałeś lub wyrejestrowałeś samochód. Czy możesz liczyć na zwrot składki z ubezpieczenia OC lub dobrowolnych ubezpieczeń (AC, Assistance, NNW). Dowiedź się jak zwrócić składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Artykuł Zwrot składki OC i AC. Kiedy przysługuje? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Sprzedałeś lub wyrejestrowałeś samochód. Czy możesz liczyć na zwrot składki OC lub dobrowolnych ubezpieczeń (AC, Assistance, NNW). Dowiedź się jak zwrócić składkę za niewykorzystany period ubezpieczenia.

Kiedy przysługuje Ci zwrot składki OC po sprzedaży samochodu?

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK razem z zakupem samochodu na nabywcę przechodzą prawa i obowiązki, wynikające z umowy OC. Więc nabywca może jeździć z Twoim OC do końca okresu, na który została wykupiona polisa. Jednak niekoniecznie tak powinno być – potrzebna na to zgoda kupującego.

Jeśli nabywca wypowie twoją umowę OC, możesz uzyskać zwrot składki OC po sprzedaży samochodu. Jak odbywa się zwrot? Nie musisz składać specjalnych wniosków. Wystarczy, że złożysz zawiadomienie o sprzedaży pojazdu (masz na to 14 dni). Nabywca wypowie Twoje OC. W ciągu 14 dni ubezpieczyciel zobowiązany do zwrotu składki za niewykorzystany period. Firma ubezpieczeniowa nie może trzymać twoich pieniędzy. Jeśli zakład ubezpieczeń nie ma informacji o Twoim koncie bankowym, musi skontaktować się z Tobą. Jeśli nie zmoże tego zrobić, musi wysłać pieniądze przekazem pocztowym.

Jako sprzedający, nie masz wpływu na to, aby polisa nie przeszła na nowego właściciela. Jest to wyłącznie dobra wola kupującego.

Wyrejestrowanie pojazdu – co ze zwrotem OC?

Złomowanie pojazdu odbywa się ze względu na wiek pojazdu albo po wypadku. Po wyrejestrowaniu pojazd przestaje istnieć, więc jego właścicielu przysługuje zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC. Po przesłaniu do ubezpieczyciela zaświadczenia o złomowaniu pojazdu ze stacji demontażu oraz zaświadczenia o wyrejestrowaniu pojazdu z wydziału komunikacji otrzymasz zwrot na konto. Kwota zwrotu OC naliczana jest proporcjonalnie co do od daty wyrejestrowania pojazdu.

Zwrot składki OC przy wypowiedzeniu polisy.

Jeśli zapłaciłeś już składkę za polisę, która przedłużyła się automatycznie, ale mimo to wykupiłeś polisę w innym towarzystwie. Masz prawo na wypowiedzenie ubezpieczenia OC zgodnie z art. 28a Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zwrot dostaniesz w kwocie pomniejszonej o wartość należną zakładu ubezpieczeń, za dni, w których udzielał ochrony.
Rezygnacja z umowy zakupionej przez telefon lub Internet.

Jeśli kupiłeś ubezpieczenie OC przez telefon lub Internet, możesz zrezygnować z polisy w ciągu 30 dni. Nawet jeśli opłaciłeś całą składkę, przysługuje Ci prawo do odstąpienia od polisy. Zwrot dostaniesz w kwocie, proporcjonalnie pomniejszonej o czas, w którym była udzielana ochrona.

Pamiętaj! Jeśli ustaliłeś z agentem szczegóły ubezpieczenia telefonicznie, a następnie przyjechał on do Ciebie dla podpisania umowy, nie możesz zrezygnować z ubezpieczenia w takiej sytuacji.

Czy możesz liczyć na zwrot składki OC, jeśli miałeś szkodę ze swojej winy? Odpowiedź – TAK. W tej sytuacji jednak musisz złożyć dyspozycje zwrotu składki.

Zwrot składki za dobrowolne ubezpieczenia.

AC, NNW, assistance – są ubezpieczeniami dobrowolnymi. Informacja o tym, czy możesz zerwać umowę ubezpieczenia, oraz na jakich zasadach jest zawarta w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczeń). OWU reguluje kodeks cywilny, ale często mieści się w nim zapis: „chyba że strony postanowią inaczej”.

Sprzedaż pojazdu.

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych najczęściej umowa ubezpieczenia wygasa z dniem sprzedaży pojazdu. Wystarczy powiadomić zakład ubezpieczeń o tym, że sprzedałeś samochód, a ubezpieczyciel zwróci składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Natomiast przeniesienie umowy ubezpieczeniaAC na nabywcę pojazdu wymaga indywidualnej zgody zakładu ubezpieczeń.

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia dobrowolnego.

Art. 812 § 4 KC przewiduje możliwość rezygnacji z umowy ubezpieczenia dobrowolnego, jeśli została zawarta ona na termin nie krótszy, niż 6 miesięcy. Masz na to 30 dni od daty zawarcia umowy.

Rezygnacja z umowy, zawartej przez telefon lub Internet.

W przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia dobrowolnego przez telefon lub Internet zasady są identyczne, jak w przypadku OC.

Artykuł Zwrot składki OC i AC. Kiedy przysługuje? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/zwrot-skladki-oc-i-ac-kiedy-przysluguje/feed/ 0
Czy cena ubezpieczenia AC po szkodzie rośnie tak samo, jak w OC? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/czy-cena-ubezpieczenia-ac-po-szkodzie-rosnie-tak-samo-jak-w-oc/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/czy-cena-ubezpieczenia-ac-po-szkodzie-rosnie-tak-samo-jak-w-oc/#respond Fri, 15 May 2020 21:05:25 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=3145 Po spowodowaniu szkody cena ubezpieczenia dla kierowcy rośnie. Czy cena ubezpieczenia AC rośnie tak samo skokowo, jak w przypadku OC?

Artykuł Czy cena ubezpieczenia AC po szkodzie rośnie tak samo, jak w OC? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Po spowodowaniu szkody cena ubezpieczenia dla kierowcy rośnie. Czy cena ubezpieczenia AC rośnie tak samo skokowo, jak w przypadku OC?

Teoretycznie po spowodowaniu szkody cena ubezpieczenia OC powinna wzrosnąć o 10%. W praktyce cena kolejnej polisy OC może być nawet o 100% wyższa. Natomiast, jak wynika z wyliczeń Towarzystwa ubezpieczeń Superpolisa, ubezpieczycieli łagodniej traktują kierowców likwidujących szkody z AC. Superpolisa podaje, iż w niektórych województwach składka po skodzie wzrasta nie więcej niż o 5%.

Ceny pakietu ubezpieczeń OC+AC w zależności od miasta wyraźnie się różnią. Najwyższe ceny są w Warszawie. Eksperci z Superpolisy wyliczyli składkę z OC+AC dla przykładowego kierowcy: mężczyzny 34 lat, posiadającego prawo jazdy od 10 lat i jeżącego 5-letnim samochodem opl astrą z 1,7-litrowym silnikiem i mocą 110 KM. Przez ostatnie 7 lat był ubezpieczony w zakresie OC (brak szkód w historii jazdy), od 3 lat ma ubezpieczenie w pakiecie z AC (bez udziałów własnych, naprawa w ASO przy użyciu oryginalnych części, zmienna wartość auta). W ubiegłym roku jego samochód został uszkodzony na parkingu przez nieznanego sprawcę. To właśnie ta szkoda została zgłoszona i zlikwidowana z autocasco.

W 9 stolicach województw cena po szkodzie w AC nie wzrosła o więcej niż 5%, a w Krakowie jest nawet minimalnie niższa. Dlaczego tak się dzieje? Na to mają wpływ kilka czynników. Najważniejszym z nich jest to, że na cenę pakietu OC+AC składa się kwota OC, która jest tańsza, niż przed rokiem i cena ubezpieczenia AC ze zwyżką, dlatego ta zwyżka jest mniej odczuwalna.

Oprócz tego ubezpieczyciele odnotowują dobre wyniki finansowe z ubezpieczeń komunikacyjnych, co powoduje łagodniejsze podejście do cen ubezpieczeń dobrowolnych dla zachęcenia konsumentów do zakupu ubezpieczeń AC, – wynika ze słów członka zarządu multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia.

Artykuł Czy cena ubezpieczenia AC po szkodzie rośnie tak samo, jak w OC? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/czy-cena-ubezpieczenia-ac-po-szkodzie-rosnie-tak-samo-jak-w-oc/feed/ 0
Czym jest bezterminowe ubezpieczenie na życie? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/czym-jest-bezterminowe-ubezpieczenie-na-zycie/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/czym-jest-bezterminowe-ubezpieczenie-na-zycie/#respond Tue, 05 May 2020 23:27:44 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=2946 Większość polis zawierana jest na czas określony. Jednak ubezpieczenie na życie może być zawierane na czas nieokreślony.

Artykuł Czym jest bezterminowe ubezpieczenie na życie? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Na polskim rynku jest wiele typów polis ubezpieczeniowych. Większość z nich zawierana jest na czas określony. Jednak  ubezpieczenie na życie może być zawierane na czas nieokreślony. Jak to działa dowiemy się z tego artykułu.
Polisy majątkowe (mieszkanie, dom) i komunikacyjne (OC/AC) zawierane są na rok z łatwą możliwością przedłużenia na kolejny okres. Ubezpieczenia turystyczne zawierane na kilka tygodni lub miesięcy. Polisy życiowe zawierane na okres kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat albo do osiągnięcia przez ubezpieczonego pewnego wieku, na przykład 60 lat. Jak więc tutaj ubezpieczyć się bezterminowo?
Ubezpieczenie bezterminowe – co to jest i jak działa?
Wśród polis na życie są polisy, które nie mają z góry wyznaczonego okresu trwania. Przeznaczone one dla osób starszych i trwają od momentu podpisania polisy ubezpieczeniowej do momentu śmierci ubezpieczonego. Polisa obowiązuje pod warunkiem opłacenia corocznej składki.

Zasady wypłacenia świadczeń są takie same, jak w przypadku polis terminowych, czyli świadczenie ma pokrywać doraźne leczenie osoby ubezpieczonej lub w chwili śmierci ubezpieczonego zostać wypłacone osobom uposażonym.
Jak przestąpić do ubezpieczenia bezterminowego?
Żeby zawrzeć bezterminowe ubezpieczenie na życie, obowiązkowe jest wypełnienie ankiety o stanie zdrowia, a w niektórych przypadkach poddanie się badaniom lekarskim. Na podstawie tych danych wyliczane jest ryzyko ubezpieczeniowe oraz wylicza się składkę ubezpieczenia. Na wysokość składki także ma wpływ wiek ubezpieczonego oraz zakres ochrony i suma ubezpieczenia.
Przed zawarciem bezterminowego ubezpieczenia na życie koniecznie zapoznajcie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwracając uwagę na wyłączenia. Czasami świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego wypłacane tylko, gdy śmierć nastąpiła w określonych okolicznościach.

Artykuł Czym jest bezterminowe ubezpieczenie na życie? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/czym-jest-bezterminowe-ubezpieczenie-na-zycie/feed/ 0
Ceny ubezpieczeń OC wiosna 2020 https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/ceny-ubezpiecen-oc-wiosna-2020/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/ceny-ubezpiecen-oc-wiosna-2020/#respond Tue, 05 May 2020 08:00:00 +0000 https://ubea.pl/W-ktorym-miescie-bylo-najtansze-OC-na-poczatku-wiosny%2Cartykul%2C1776/ Po cenowych promocjach z końca minionego roku średnie składki obowiązkowych polis dla kierowców znów zaczęły rosnąć. Pod koniec marca 2020 roku przeciętna cena obowiązkowego ubezpieczenia OC kupowanego przez Internet była już o 5% wyższa niż analogiczna składka ze stycznia br.

Artykuł Ceny ubezpieczeń OC wiosna 2020 pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Poprzedni kwartał przyniósł rozczarowanie tym osobom, które liczyły na kolejne spadki kosztów obowiązkowych ubezpieczeń OC. Okazało się bowiem, że po cenowych promocjach z końca minionego roku średnia ceny ubezpieczeń OC dla kierowców znów zaczęła rosnąć. Pod koniec marca 2020 roku przeciętna cena obowiązkowego ubezpieczenia OC kupowanego przez Internet była już o 5% wyższa niż analogiczna składka ze stycznia br. (sprawdź barometr cen OC w marcu 2020 )

Wzrosty kosztów OC, widoczne w skali całego kraju, przełożyły się również na wyniki dotyczące poszczególnych miast wojewódzkich. Eksperci porównywarki Ubea.pl postanowili sprawdzić, w których miastach wojewódzkich ceny ubezpieczenia OC z marca 2020 r. były najwyższe oraz najniższe.

Ceny ubezpieczeń OC w miastach – czego dowiemy się z rankingu?

Cena OC w miastach - marzec 2020
Wyniki cenowych analiz Ubea.pl zasługują na uwagę, ponieważ ich podstawą są faktyczne kalkulacje składek OC wykonywane przez internautów. Takie kalkulacje (bez danych osobowych) służą między innymi do obliczenia kosztu polis OC w poszczególnych miastach wojewódzkich. Poniższa tabela przedstawia następujące dane:

 • najniższą składkę OC zanotowaną w danym mieście wojewódzkim (w sąsiedniej kolumnie tabeli podano ubezpieczyciela, który zaproponował daną składkę)
 • średnią najniższą składkę OC od 9 towarzystw ubezpieczeniowych (Aviva, Benefia, Generali, Link4, MTU24, Proama, UNIQA, Wiener oraz You Can Drive)
 • średnią najniższą składkę OC od 8 towarzystw ubezpieczeniowych (z wykluczeniem oferty You Can Drive)

Uwzględnienie trzeciego powyższego wskaźnika wydaje się zasadne, ponieważ nie każdy kierowca może skorzystać z ubezpieczeniowej oferty marki You Can Drive (należącej do Ergo Hestii).

W tym kontekście warto przypomnieć, że polisy You Can Drive wciąż są dostępne tylko dla kierowców do 30 roku życia – wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Różnice w cenach OC są duże

Niezależnie od analizowanego wskaźnika cenowego poniższa tabela potwierdza, że średnie różnice między kosztami polis OC z poszczególnych miast wojewódzkich nadal były dość duże w marcu 2020 r. Jako najlepszy przykład mogą posłużyć ośrodki miejskie z najniższą przeciętną składką OC od dziewięciu ubezpieczycieli (Katowice – 537 zł, Białystok – 546 zł) oraz najwyższym kosztem obowiązkowej polisy (Gdańsk – 669 zł, Wrocław – 651 zł). Nazwy wymienionych miast nie wzbudzają zaskoczenia w kontekście niskich oraz wysokich cen obowiązkowych polis OC.

Osoby śledzące wcześniejsze analizy Ubea.pl wiedzą, że zarówno Gdańsk, jak i Wrocław cechuje się jednym z najwyższych w Polsce średnich kosztów OC. Katowice oraz Białystok często znajdujemy natomiast na przeciwnym biegunie cenowym – komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Link4 najczęściej proponował najtańsze OC

Na uwagę zasługują również informacje dotyczące zakładów ubezpieczeń, które okazały się „najtańsze” w poszczególnych miastach. Jak nietrudno zauważyć, na tle innych ubezpieczycieli bardzo dobrze wypadła firma Link4. Pod koniec I kwartału 2020 roku ten ubezpieczyciel zaproponował najtańszą składkę w ośmiu miastach wojewódzkich (m.in. Krakowie i Gdańsku).

Marcową wygraną w trzech miastach mogą się pochwalić Benefia oraz MTU24. W dwóch ośrodkach wojewódzkich „najtańsze” okazały się z kolei polisy OC od Proamy oraz Generali – wymienia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Porównanie cen OC bardzo opłaca się w Warszawie

Marcowe dane porównywarki Ubea.pl wydają się również bardzo ciekawe w kontekście różnic cenowych pomiędzy ubezpieczycielami. Aby lepiej pokazać takie różnice, eksperci Ubea.pl obliczyli, o ile średnia najniższa składka (z 9 zakładów ubezpieczeń) różniła się od najniższej składki zaproponowanej w danym mieście.

Wyliczona różnica w zależności od miasta wygląda następująco:

 • Białystok – 22%
 • Bydgoszcz – 26%
 • Gdańsk – 30%
 • Gorzów Wielkopolski – 39%
 • Katowice – 19%
 • Kielce – 30%
 • Kraków – 20%
 • Lublin – 26%
 • Łódź – 38%
 • Olsztyn – 13%
 • Opole – 33%
 • Poznań – 35%
 • Rzeszów – 30%
 • Szczecin – 35%
 • Toruń – 36%
 • Warszawa – 39%
 • Wrocław – 33%
 • Zielona Góra – 29%

Powyższe informacje wskazują, że w przypadku Gorzowa Wielkopolskiego oraz Warszawy różnica procentowa między ofertą „najtańszego” ubezpieczyciela oraz rynkowa średnią była największa. Na początku wiosny 2020 roku dwa wspomniane miasta cechowały się także dużą kwotową różnicą pomiędzy najtańszą składką OC i średnim rynkowym kosztem obowiązkowego ubezpieczenia. Taka sytuacja powinna szczególnie zachęcać do uważnego porównywania ofert zakładów ubezpieczeń i szukania najbardziej korzystnych cenowo propozycji.

Warto dodać, że uważna analiza ofert ubezpieczycieli opłaca się również osobom z tych miast, w których różnice cenowe między zakładami ubezpieczeń nie są tak duże, jak np. na terenie Warszawy – podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Najniższe ceny ubezpieczeń OC w miastach wojewódzkich – marzec 2020 r.

Miasto

Najniższa składka OC w marcu 2020

Towarzystwo oferujące najniższą składkę OC

Średnia najniższa składka OC z 9 towarzystw ubezpieczeniowych

Średnia najniższa składka OC z 8 towarzystw ubezpieczeniowych (bez oferty You Can Drive)

Białystok

Bydgoszcz

Gdańsk

Gorzów Wielkopolski

449 zł

509 zł

516 zł

450 zł

Benefia

Link4

Link4

MTU24

546 zł

641zł

669 zł

626 zł

507 zł

595 zł

638 zł

583 zł

Katowice

Kielce

Kraków

Lublin

Łódź

Olsztyn

Opole

Poznań

Rzeszów

Szczecin

Toruń

Warszawa

Wrocław

Zielona Góra

450 zł

442 zł

457 zł

468 zł

410 zł

504 zł

443 zł

431 zł

422 zł

468 zł

468 zł

439 zł

490 zł

487 zł

MTU24

Link4

Link4

Link4

Benefia

Link4

Link4

Generali

Link4

MTU24

Proama

Generali

Proama

Benefia

537 zł

576 zł

549 zł

592 zł

564 zł

568 zł

587 zł

580 zł

548 zł

631 zł

635 zł

611 zł

651 zł

629 zł

515 zł

534 zł

545 zł

547 zł

527 zł

527 zł

550 zł

552 zł

485 zł

596 zł

593 zł

587 zł

623 zł

603 zł

Artykuł Ceny ubezpieczeń OC wiosna 2020 pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/ceny-ubezpiecen-oc-wiosna-2020/feed/ 0
Szerszy zakres ochrony ubezpieczenia OC, AC, NNW w LINK4 https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/szerszy-zakres-ochrony-ubezpieczenia-oc-ac-nnw-w-link4/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/szerszy-zakres-ochrony-ubezpieczenia-oc-ac-nnw-w-link4/#respond Sun, 26 Apr 2020 19:42:42 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=2721 Od 24 kwietnia 2020 rozszerza się zakres ubezpieczenia OC, AC, NNW w LINK4. O szczegółach dowiesz się w naszym artykule

Artykuł Szerszy zakres ochrony ubezpieczenia OC, AC, NNW w LINK4 pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Ulegają zmianie ubezpieczenia OC, AC, NNW w LINK4, Miedzy innymi wprowadza tzw. All Risks, czyli odszkodowanie w wyniku wszystkich nagłych zdarzeń w ubezpieczeniach Auto Casco, oraz także zamiast trwałego uszczerbku w wyniku nieszczęśliwego wypadku wprowadza się hospitalizacja i uszczerbek na zdrowiu  – takie są najważniejsze zmiany.

All Risks w Auto Casco

Od 24 kwietnia 2020 roku zakres ochrony w dobrowolnych ubezpieczeniach komunikacyjnych w LINK 4 ulega zmianie. Wprowadza tzw. zakres All Risks w przypadku polis Auto Casco (AC). Zastępuje to dotychczasowe zdarzenia nazwane. Więc teraz ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkodę polegającą na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu, spowodowane działaniem wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Dodatkowo odszkodowanie zostanie wypłacone za szkody wyrządzone przez zwierzęta, czyli polegające np. na przegryzieniu przez gryzonie kabli.

Co się zmienia w NNW

LINK4 wprowadza także zmiany w ubezpieczeniach następstw nieszczęśliwych wypadków (tzw. NNW komunikacyjne). Do tej pory ubezpieczony otrzymywał świadczenie, gdy doznawał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Teraz jednak do wypłaty odszkodowania będzie kwalifikować się każdy uszczerbek na zdrowiu, który został sklasyfikowany w nowej tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Nowa Tabela uszczerbków szczegółowo opisuje zarówno rozpoznanie, jak i skutek nieszczęśliwego wypadku. Co ważne, ubezpieczony nie będzie musiał czekać na wypłatę odszkodowania do zakończenia leczenia, bo świadczenie może otrzymać na podstawie dokumentów medycznych.

Pobyt w szpitalu

Przy polisach NNW LINK4 wprowadza także świadczenia dodatkowe za hospitalizację, co jest zupełną nowością w ofercie ubezpieczyciela. Firma wypłaci 100 zł za każdy dzień pobytu klienta w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, w sumie do kwoty 2 tys. zł za cały pobyt. Zwróci także koszty zakupu leków i środków opatrunkowych do kwoty 5 tys. zł, oraz koszty zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych do 10 proc. sumy ubezpieczenia NNW. Zmianie uległ także zakres terytorialny ubezpieczenia, które od teraz obejmuje nieszczęśliwe wypadki na terenie całego świata, a nie jak dotychczas tylko Europy. Wprowadzone zmiany nie będą miały wpływu na wysokość składki ubezpieczeniowej.

– Polisy komunikacyjne zawsze były mocną stroną LINK4 i chcemy, żeby tak zostało. Te zmiany przede wszystkim wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, a przy tym czynią naszą ofertę jedną z najbardziej kompleksowych na rynku – ocenia Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor Departamentu Produktu w LINK4. – Dodatkowo nowe dokumenty OWU zostały napisane w prostym języku, by klient w pełni rozumiał wszystkie warunki ubezpieczenia – dodaje.

Polisy NNW wspiera dodatkowo pakiet „Wracaj do zdrowia”, który obejmuje organizację oraz pokrycie przez LINK4 kosztów najważniejszych świadczeń zdrowotnych, oferowanych w ponad 2 tys. placówek PZU Zdrowie. Do dyspozycji ubezpieczonych są lekarze wielu specjalizacji, a czas oczekiwania na konsultację u specjalisty wynosi do pięciu dni roboczych. Klienci mogą skorzystać z terapii psychologicznej, zabiegów i badań ambulatoryjnych oraz specjalistycznej diagnostyki.

Artykuł Szerszy zakres ochrony ubezpieczenia OC, AC, NNW w LINK4 pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/bez-kategorii/szerszy-zakres-ochrony-ubezpieczenia-oc-ac-nnw-w-link4/feed/ 0
Jak popularna w Polsce sprzedaż ubezpieczeń online? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/czy-sprzedaz-ubezpieczen-online-jest-w-polsce-popularna/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/czy-sprzedaz-ubezpieczen-online-jest-w-polsce-popularna/#respond Mon, 20 Apr 2020 09:00:00 +0000 https://ubea.pl/Czy-sprzedaz-ubezpieczen-online-jest-w-Polsce-popularna%2Cartykul%2C1744/ Internet jest z pewnością bardzo obiecującym kanałem dystrybucji wielu produktów finansowych.Jak popularna jest sprzedaż ubezpieczeń online w Polsce? Czytaj artykół

Artykuł Jak popularna w Polsce sprzedaż ubezpieczeń online? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Internet jest z pewnością bardzo obiecującym kanałem dystrybucji wielu produktów finansowych. Dotyczy to również ubezpieczeń dla konsumentów i małych firm. Najlepszym przykładem ubezpieczeń chętnie kupowanych przez Internet jest obowiązkowe OC dla kierowców i autocasco. Polacy w trybie online dość chętnie kupują również polisy turystyczne oraz ubezpieczenia mieszkaniowe.

Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili sprawdzić, jaka dokładnie jest popularność sprzedaży ubezpieczeń online w Polsce.

Polski rynek direct przejściowo stracił impet

W kontekście polskiego rynku ubezpieczeń internetowych warto zawsze pamiętać, że ukształtował się on stosunkowo późno. Dość długo sporą barierą była niedostateczna popularność Internetu w Polsce oraz wysoka cena pakietów internetowych. Te czynniki sprawiały, że przez pewien czas ubezpieczenia częściej były sprzedawane przez telefon niż przez Internet.

Warto jednak dodać, że ubezpieczenia telefoniczne, podobnie jak ich internetowe odpowiedniki, również stanowią element tak zwanego rynku direct – wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) wskazują, że pomiędzy 2003 a 2012 rokiem wartość polskiego rynku direct wzrosła aż trzydziestokrotnie. Później trend wzrostowy wyraźnie osłabł i mieliśmy do czynienia ze stabilizacją sprzedażową.

Okazało się bowiem, że rodzime zakłady ubezpieczeń wyczerpały możliwości zwiększania sprzedaży przy dotychczasowym modelu działania rynku direct. Nie jest on priorytetem dla krajowych ubezpieczycieli, którzy bardzo mocno opierają się na dystrybucji polis przez stacjonarnych agentów.

W tym kontekście warto nawiązać do wyników niedawnej analizy Ubea.pl. Wskazuje ona, że agenci odpowiadają za około dwie trzecie sprzedaży ubezpieczeń w Polsce – komentuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Rynek online nadal nie jest tak rozwinięty jak u liderów sprzedaży OC przez Internet

Ocenę krajowego rynku direct od pewnego czasu utrudnia fakt, że Polska Izba Ubezpieczeń nie podaje dokładnych danych na temat wartości polis sprzedanych przez Internet lub telefon. Można jednak powołać się na informacje publikowane przez Eurostat. Wspomniana instytucja sprawdziła, jak duża część dorosłych mieszkańców poszczególnych krajów Europy w 2017 r. kupiła internetową polisę (samodzielnie albo jako produkt pakietowy).

Udział pełnoletnich mieszkańców, którzy kupili ubezpieczenia online przedstawiał się następująco w krajach Europy wiodących pod względem popularności e-polis:

Wielka Brytania – 37%
Holandia – 33%
Estonia – 29%
Norwegia – 29%
Islandia – 27%
Finlandia – 21%
Szwecja – 21%
Łotwa – 18%
Irlandia – 15%
Luksemburg – 13%
Dania – 12%
Litwa – 12%
Czechy – 11%
Niemcy – 11%
Szwajcaria – 11%

Dość sugestywny jest fakt, że Polska pod względem poziomu analizowanego wskaźnika (3%) ulokowała się pod koniec stawki, zajmując 27 miejsce na 34 analizowane państwa.

Warto odnotować, że w czołówce krajów z najbardziej rozwiniętym rynkiem direct znajdują się nie tylko najzamożniejsze państwa Starego Kontynentu. W tym kontekście na uwagę zasługują np. pozycje Litwy, Czech, Łotwy oraz Estonii – wymienia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ubezpieczenia a telematyka

Już wcześniej padło stwierdzenie mówiące o tym, że krajowe zakłady ubezpieczeń wyczerpały swoje możliwości sprzedaży polis direct w ramach dotychczas stosowanego modelu. Właśnie dlatego rynkowi ubezpieczeń internetowych dobrze wróży podejście niektórych ubezpieczycieli. Mowa o coraz szybszym rozwijaniu technologii mobilnych, które są przyszłością dla dystrybucji produktów finansowych przez Internet.

Pozytywnie można ocenić również próby ubezpieczycieli związane z zastosowaniem technologii telematycznych (np. uzależnianiem składki OC od stylu jazdy kierowcy) – komentuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Zeskanuj kod Aztec i poznaj cenę OC

Wydaje się, że coraz większą wagę do technologii mobilnych powinny przywiązywać również porównywarki ubezpieczeń. Są one bowiem ważnym ogniwem dystrybucji polis internetowych.

W tym kontekście warto wspomnieć o ważnej innowacji, którą niedawno wprowadziła porównywarka Ubea.pl. Jej klienci obecnie mogą bardzo szybko wyliczyć składkę OC i AC przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego. W tym celu wystarczy zeskanować specjalny kod Aztec, który znajduje się na dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Wspomniany kod dostarcza ubezpieczycielom danych m.in. na temat właściciela auta, numeru rejestracyjnego oraz rodzaju pojazdu – tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Na podstawie informacji pozyskanych z kodu Aztec można również sprawdzić historię szkód kierowcy w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dane UFG w połączeniu z informacjami zapisanymi w kodzie Aztec, pozwalają na błyskawiczne obliczenie składki OC/AC.

Rozwiązanie zaproponowane przez naszą porównywarkę to przykład innowacji, która przy szerszym zastosowaniu może zwiększyć popularność polis internetowych – podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Artykuł Jak popularna w Polsce sprzedaż ubezpieczeń online? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/czy-sprzedaz-ubezpieczen-online-jest-w-polsce-popularna/feed/ 0
Koronawirus: jak kupić ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/koronawirus-jak-kupic-ubezpieczenie-oc-bez-wychodzenia-z-domu/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/koronawirus-jak-kupic-ubezpieczenie-oc-bez-wychodzenia-z-domu/#respond Mon, 13 Apr 2020 20:01:39 +0000 https://ubea.pl/Koronawirus-jak-kupic-ubezpieczenie-OC-bez-wychodzenia-z-domu%2Cartykul%2C1765/ W dobie koronawirusa wszystkie agencje ubezpieczeniowe są zamknięte. Co robić jeśli kończy się ubezpieczenie auta w tym czasie? Sprawdź jak kupić ubezpieczenie OC online

Artykuł Koronawirus: jak kupić ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Zamknięte szkoły i przedszkola, odwołane koncerty i spektakle, praca zdalna w wielu firmach – epidemia koronawirusa odciska na Polakach coraz większe piętno. Jak w tym czasie bezpiecznie kupić nowe ubezpieczenie OC i AC? Najlepiej zrobić to online bez wychodzenia z domu. 

Jak kupić online ubezpieczenie OC?

Od kilku lat ubezpieczyciele w Polsce coraz śmielej stawiają na sprzedaż online ubezpieczeń komunikacyjnych. Dynamicznie rozwijają się także internetowe porównywarki ubezpieczeń, które pozwalają sprawdzić cenę OC i AC w wielu towarzystwach naraz. Dzięki temu polski kierowca, który chce zakupić polisę online bez wychodzenia z domu, może wybierać spośród wielu opcji.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie OC i AC przez Internet, możesz:

 • skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń konkretnego towarzystwa – taką opcję udostępniają między innymi AXA, Generali czy UNIQA;
 • policzyć składkę OC w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea.pl – w ten sposób zaoszczędzisz czas, ponieważ jeden kalkulator da Ci dostęp do wielu ofert.

Jak wygląda proces zakupu OC i AC przez Internet w porównywarce ubezpieczeń? Musisz tylko wykonać trzy następujące kroki:

1. Rzetelnie wypełnić cały kalkulator ubezpieczeń.
2. Z wyliczonych ofert ubezpieczenia wybrać najkorzystniejszą dla siebie.
3. Wybrać sposób zakupu, który Ci najbardziej odpowiada.

Poniżej opisuję dokładniej te 3 kroki.

Jak poprawnie wypełnić kalkulator ubezpieczeń OC?

Kalkulator Ubea.pl udostępnia dwa sposoby wypełnienia formularza:

 • zeskanowanie telefonem kodu Aztec znajdującego się w dowodzie rejestracyjnym i wyświetlenie składki na podstawie zebranych w ten sposób danych o samochodzie i jego właścicielu;
 • ręczne wypełnienie kalkulatora.

Tutaj możesz przeczytać więcej o tym, jak wyliczyć składkę OC i AC, skanując kod Aztec.

Jeśli wolisz uzupełnić ręcznie kalkulator OC, pamiętaj o tym, by na wszystkie pytania odpowiadać zgodnie z prawdą. Podanie nierzetelnych danych spowoduje, że wyświetlona składka nie będzie zgodna z rzeczywistością. Zanim zakupisz ubezpieczenie OC, ubezpieczyciel i tak zweryfikuje podane dane, więc ukrywanie szkody nic nie da. Spowoduje jedynie, że nabierzesz fałszywej nadziei na niższą składkę OC i AC.

Aby wypełnienie kalkulatora OC AC nie zajęło dużo czasu, przygotuj zawczasu dowód rejestracyjny samochodu oraz prawo jazdy właściciela (lub właścicieli jeśli w dowodzie samochodu jest wpisanych więcej osób). W ten sposób będziesz mieć pod ręką wszystkie potrzebne informacje.

Kalkulator OC AC Ubea.pl jest bardzo prosty do wypełnienia. Obok pytań znajdziesz podpowiedzi, które powiadomią Cię, w którym miejscu w prawie jazdy czy w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz odpowiedź. Nie stracisz więc czasu na szukanie potrzebnych informacji. Dodatkowo niektóre pola są wypełnione automatycznie na podstawie tego, co najczęściej odpowiadają nasi użytkownicy. Jeśli Twoja odpowiedź pokrywa się z tą proponowaną przez kalkulator, nie musisz nic robić. Przejdź spokojnie do następnego pytania.

Czy odpowiedź na wszystkie pytania w kalkulatorze jest konieczna?

Tak jak już zostało wspomniane powyżej, wypełniając kalkulator OC AC, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą. Jest jednak kilka pytań, na które nie musisz od razu odpowiadać, jeśli chcesz jedynie poznać wstępną składkę OC. Mowa o pytaniach o:

 • imię,
 • nazwisko,
 • numer PESEL,
 • numer rejestracyjny samochodu.

Nawet bez znajomości tych danych kalkulator Ubea.pl przedstawi orientacyjne składki proponowane przez ubezpieczycieli. Musisz jednak pamiętać, że po weryfikacji szkodowości kierowcy w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (która odbywa się na podstawie numeru PESEL) proponowana składka może ulec zmianie. Dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele nie przedstawią nawet orientacyjnej składki ubezpieczenia OC bez znajomości PESEL-u. Porównywarka Ubea.pl wyświetli więc mniejszą liczbę ofert, jeśli nie podasz numeru PESEL.

Jeśli zatem chcesz jedynie wstępnie zorientować się w proponowanych cenach ubezpieczenia, nie musisz podawać numeru PESEL. Jeśli jednak chcesz faktycznie kupić ubezpieczenie OC, podaj wszystkie dane, a my znajdziemy najkorzystniejszą składkę dla Ciebie. Pamiętaj także, że bezpieczeństwo Twoich danych jest najważniejsze. Podawane przez Ciebie informacje są wykorzystywane jedynie do wyliczenia składki ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie OC i AC – jak wybrać najkorzystniejsze?

Po wypełnieniu kalkulatora wyświetlą się składki ubezpieczenia OC i AC proponowane przez różne towarzystwa. Jak spośród nich wybrać to odpowiednie?

Jeśli kupujesz jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, głównym czynnikiem decydującym o wyborze powinna być cena. Warunki OC w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym są bowiem takie same, zgodne z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, jeżeli chcesz kupić także ubezpieczenie AC. Dzięki tej polisie otrzymasz odszkodowanie, kiedy uszkodzisz swój samochód czy zostanie on skradziony. W przypadku tego ubezpieczenia należy zwrócić uwagę także na warunki polisy. Bardzo niska składka AC może bowiem oznaczać niestety wąski zakres ochrony.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego ubezpieczenia AC, kalkulator Ubea.pl umożliwia ustalenie następujących warunków polisy:

 • wariant naprawy szkody (kosztorys czy serwis),
 • wysokość udziału własnego,
 • stosowanie amortyzacji lub jej brak,
 • rodzaj części użytych do naprawy (oryginalne czy zamienniki).

Możesz więc wybrać takie ubezpieczenie AC, które pasuje Ci zarówno pod względem warunków, jak i ceny.

Jakie sposoby zakupu ubezpieczenia udostępnia kalkulator OC AC

Ubezpieczenie wybrane? Można więc przystąpić do zakupu polisy. Obok każdej oferty znajdziesz przycisk: „Jak kupić”. Po kliknięciu na niego wyświetlą się dostępne opcje zakupu. W zależności od ubezpieczyciela Ubea.pl może zaproponować następujące sposoby zakupu:

 • Przejdź na stronę – po kliknięciu przejdziesz na stronę danego ubezpieczyciela lub na formularz zakupowy. Podane przez Ciebie dane zostaną zweryfikowane. Po poznaniu ostatecznej składki możesz zakupić ubezpieczenie online.
 • Zamów kontakt – możesz zamówić bezpłatną rozmowę telefoniczną z konsultantem w dogodnym dla Ciebie terminie. Doradca odpowie na ewentualne pytania i przeprowadzi przez proces zakupu ubezpieczenia.
 • Zadzwoń teraz – istnieje też możliwość zadzwonienia od razu do ubezpieczyciela i zakupu polisy.

 

Jak wypełnić kalkulator OC AC przez telefon?

Nie chcesz samemu wypełniać kalkulatora OC AC? Pragniesz skonsultować z kimś wybór ubezpieczenia? Masz pytania dotyczące procesu zawarcia umowy ubezpieczenia?

W takiej sytuacji nadal możesz zakupić ubezpieczenie OC i AC bez wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer: 71 722 80 00. Nasi konsultanci bardzo chętnie odpowiedzą na pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Doradcy mogą także wypełnić za Ciebie kalkulator OC / AC oraz przeprowadzić przez cały proces zakupu.

Wypowiedzenie OC – jak to załatwić online?

Jeżeli zmieniasz ubezpieczyciela, musisz złożyć wypowiedzenie OC w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym dotychczas auto było ubezpieczone. Inaczej poprzednie OC przedłuży się automatycznie i będziesz mieć do opłacenia dwie polisy. Na szczęście wypowiedzenie OC można złożyć online.

Wielu ubezpieczycieli udostępnia na swoich stronach specjalne formularze, które pozwalają w prosty sposób przesłać wypowiedzenie OC. Zawsze można także wysłać maila z załącznikiem zawierającym rezygnację z polisy.

Pamiętaj, że rezygnacja z OC musi zawierać własnoręczny podpis właściciela. Najlepiej więc pobrać wzór wypowiedzenia OC, wydrukować i podpisać. Następnie wystarczy je zeskanować lub zrobić wyraźne zdjęcie. Takie wypowiedzenie można już wysłać do ubezpieczyciela.

Tutaj informujemy, jakie sposoby wypowiedzenia OC udostępniają poszczególni ubezpieczyciele.

Na koniec chcielibyśmy zwrócić się z apelem do młodszych osób. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla starszych ludzi. O ile to możliwe, seniorzy nie powinni obecnie opuszczać domu. Możliwe jednak, że Twój dziadek lub babcia nie wiedzą, że ubezpieczenie można zakupić przez Internet. Jeśli więc Twoi dziadkowie mają samochód, poinformuj ich o takiej możliwości i pomóż zakupić OC bez narażania się na niebezpieczeństwo.

Artykuł Koronawirus: jak kupić ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/komunikacja/koronawirus-jak-kupic-ubezpieczenie-oc-bez-wychodzenia-z-domu/feed/ 0
Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2020 r. https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/barometr-ubea-pl-ceny-oc-w-marcu-2020-r/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/barometr-ubea-pl-ceny-oc-w-marcu-2020-r/#respond Sat, 11 Apr 2020 19:43:55 +0000 https://ubea.pl/Barometr-Ubea-pl-ceny-OC-w-marcu-2020-r%2Cartykul%2C1773/ Lutowy wzrost średniego kosztu polis OC o 6% był na pewno nieprzyjemną niespodzianką dla kierowców, którzy raczej spodziewali się obniżek albo przynajmniej cenowej stabilizacji. Sytuacja z lutego sprawia jednak, że marcowy barometr cenowy Ubea.pl jest o wiele ciekawszy. Odpowiada on bowiem na pytanie, czy na początku wiosny utrzymał się wzrostowy trend dotyczący cen obowiązkowych polis OC.… Czytaj więcej »Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2020 r.

Artykuł Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2020 r. pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Lutowy wzrost średniego kosztu polis OC o 6% był na pewno nieprzyjemną niespodzianką dla kierowców, którzy raczej spodziewali się obniżek albo przynajmniej cenowej stabilizacji. Sytuacja z lutego sprawia jednak, że marcowy barometr cenowy Ubea.pl jest o wiele ciekawszy.

Odpowiada on bowiem na pytanie, czy na początku wiosny utrzymał się wzrostowy trend dotyczący cen obowiązkowych polis OC.

Poziom barometru cenowego z marca 2020 r. = 105↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 106↗)

Ceny ubezpieczenia OC w marcu 2020

Ceny OC - barometr marzec 2020
Tytułem wstępu warto wyjaśnić, że w marcu 2020 r. analitycy Ubea.pl znów wzięli pod uwagę średnią składkę polis OC, które przez Internet proponowało kierowcom dziewięciu współpracujących ubezpieczycieli (Aviva, Benefia, Generali, Link4, MTU24, Proama, UNIQA, Wiener oraz You Can Drive).

Taka średnia cena OC z marca 2020 r. jest wynikiem ponad 100 000 anonimowych kalkulacji wykonanych przez internautów. Warto ją porównać do wartości ze stycznia 2020 roku, która stanowi punkt odniesienia (poziom barometru cenowego Ubea.pl = 100) – wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Porównanie wyników z marca oraz stycznia 2020 r. wskazuje, że na początku wiosny polisa OC przeciętnie kosztowała o 5% więcej (średnia składka styczeń 2020 r. = 1345 zł, średnia składka marzec 2020 r. = 1415 zł). „Właśnie dlatego marcowy poziom barometru cenowego to 105 (zobacz poniższy wykres). Warto także dodać, że wspomniany barometr pokazuje minimalny spadek w ujęciu miesięcznym (zmiana ze 106/1423 zł do 105/1415 zł)” – podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Na uwagę zasługują także miesięczne zmiany średniej składki OC oferowanej online przez poszczególnych ubezpieczycieli. W marcu 2020 r. takie wahania były następujące:

Aviva – spadek o 0,9% względem lutego 2020 r.
Benefia – spadek o 3,7%
Generali – spadek o 0,5%
Link4 – spadek o 1,9%
MTU24 – spadek o 2,2%
Proama – spadek o 0,5%
UNIQA – wzrost o 1,2%
Wiener – spadek o 1,7%
You Can Drive – wzrost o 2,5%

Młodych kierowców może martwić miesięczny wzrost dotyczący cen polis od You Can Drive. Pozytywnym sygnałem są natomiast spadki średniego kosztu OC oferowanego przez liderów cenowych (takich jak Link4, Benefia, Aviva, MTU24) – podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych – np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2020 r. (1345 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2020 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

Artykuł Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2020 r. pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/nowosci/barometr-ubea-pl-ceny-oc-w-marcu-2020-r/feed/ 0
Tesla Cybertruck – przyszłość czy żart? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/tesla-cybertruck-przyszlosc-czy-zart/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/tesla-cybertruck-przyszlosc-czy-zart/#respond Thu, 05 Dec 2019 14:57:49 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=1865 21 listopada Elon Musk przedstawił nowe dziecko firmy Tesla – pik-up Tesla Cybertruck. Nowy samochód nieźle namieszał w świecie motoryzacji. Powodem zamieszania jest przede wszystkim jego design, ale to nie jedyne, co można podać w wątpliwość.

Artykuł Tesla Cybertruck – przyszłość czy żart? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

21 listopada Elon Musk przedstawił nowe dziecko firmy Tesla – pik-up Tesla Cybertruck. Nowy samochód nieźle namieszał w świecie motoryzacji. Powodem zamieszania jest przede wszystkim jego design, ale to nie jedyne, co można podać w wątpliwość. Tesla już niejednokrotnie szokowała świat motoryzacji i nie inaczej było w przypadku prezentacji elektrycznego pick-upa. Niemniej niż niezwykły design, zachwycają techniczne parametry nowego samochodu: 6 metrów długości, 2 metry szerokości, waga – 1600 kilo, natomiast zadeklarowane przyspieszenie do 100 km – 2,9 sekund. Zasięg maksymalnej wersji nowego pik-upa – 800km! Oprócz tego samochód ma na wyposażeniu pancerne szyby, co prawda na prezentacji Elon Musk musiał się tłumaczyć dlaczego one po prostu popękały.

I choć prezentacja była na tyle szokująca, że dzień po niej akcje Tesli spadły o 6 proc., to w ciągu kilkudziesięciu godzin zarezerwowano ponad 200 tys. samochód. Nie jest to jednak równoznaczne z sukcesem, bo wystarczy przelać 100 dol., by zaklepać swój egzemplarz. Jeśli się rozmyślimy, producent zwróci pieniądze. Wątpliwości budzi także kwestia bezpieczeństwa. Elon Musk zachwalał, że Cybertruck jest bardzo wytrzymały, więc pasażerowie na jego pokładzie z pewnością będą mogli czuć się pewnie. Problem w tym, że na drodze nie są sami. Obawiam się, że pieszy w spotkaniu z amerykańskim kolosem może mieć małe szanse. A co z odkształcalnością elementów i rozproszeniem energii w razie zderzenia czołowego czy bocznego? Czy może kierowca wraz ze swoimi pasażerami czuć się bezpiecznie w takim „czołgu”?

Więc nie ma wątpliwości, że Tesla Cybertruck – to przełomowy samochód, i zaskakuje nie tylko designem ale i parametrami technicznymi, natomiast jak będzie przydatny w używaniu codziennym dowiemy się nie wcześniej niż na koniec roku 2021, kiedy zaplanowana pierwsza produkcja masowa nowego pik-upa.będzie przydatny w używaniu codziennym dowiemy się nie wcześniej niż na koniec roku 2021, kiedy zaplanowana pierwsza produkcja masowa nowego pik-upa.

Artykuł Tesla Cybertruck – przyszłość czy żart? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/tesla-cybertruck-przyszlosc-czy-zart/feed/ 0
Czym jest porównywarka ubezpieczeń OC/AC? https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/czym-jest-porownywarka-ubezpieczen-oc-ac/ https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/czym-jest-porownywarka-ubezpieczen-oc-ac/#respond Wed, 27 Nov 2019 11:17:41 +0000 https://pandaubezpieczenia.pl/?p=1856 Dzięki porównywarce ubezpieczeń zaoszczędzisz czas i pieniądze, wyliczenie składki zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Ponadto jest to całkowicie bezpłatne!

Artykuł Czym jest porównywarka ubezpieczeń OC/AC? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>

Dzięki porównywarce ubezpieczeń zaoszczędzisz czas i pieniądze, wyliczenie składki zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Ponadto jest to całkowicie bezpłatne!

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC pozwala:

• wyliczyć i porównać ceny ubezpieczeń;
• dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb;
• zakupić polisę online z rabatem 15% lub zamówić polisę pod czas rozmowy z konsultantem;
• zapisać i przesłać na e-mail gotową kalkulację;
• zaoszczędzić czas, który wcześniej trzeba było poświęcić na przeglądanie ofert poszczególnych towarzystw albo odwiedzanie agenta ubezpieczeniowego.
Dzięki porównywarce ubezpieczeń zaoszczędzisz czas i pieniądze, wyliczenie składki zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Ponadto jest to całkowicie bezpłatne!

Jak działa porównywarka?

Po wypełnieniu formularza zostaje wysłane zapytanie o wyliczenie składki do systemów ofertowych ubezpieczalni. Kalkulator wyświetla uzyskane dane w postaci tabeli. Oferty są posortowane od najtańszej oferty. Zgodność ofert gwarantują sami ubezpieczyciele. Jeśli któraś z ofert Cię zainteresuje, po wybraniu jej zostaniesz przekierowany na stronę ubezpieczyciela, gdzie zmożesz dokonać zakupu.
Chodzi tu o mechanizm działania porównywarek ubezpieczeniowych, bo działanie porównywarek innych ubezpieczeń jest bardziej skomplikowane, ponieważ mają oni bardziej zróżnicowane warunki ubezpieczeń w poszczególnych towarzystwach.

W internecie jest mnóstwo porównywarek, jak wybrać właściwą?

Przy wyborze porównywarki, z której będziesz korzystać, zwróć uwagę na następne aspekty:
– ile towarzystw uwzględnia zestawienie – im więcej ofert otrzymasz, tym lepiej;
– kto stoi za porównywarką czy jest jakaś informacja o firmie;
– czy działanie serwisu zabezpieczone przez certyfikat SSL;
– czy porównywarka daje możliwość kontaktu z konsultantem, bądź agentem, czy tylko świadczy usługę wirtualną.

Możesz skorzystać z naszej porównywarki OC i AC, która powstała we współpracy z Ubea.

Przed skorzystaniem z porównywarki ubezpieczeń OC i AC, przygotuj dane niezbędne do obliczenia składki. Możesz być poproszony o padanie danych auta (marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa), właścicieli oraz użytkowników (data urodzenia, data otrzymania prawa jazdy) oraz historię przebiegu ubezpieczenia. Oczywiście obliczenie składki ubezpieczenia do niczego Cię nie zobowiązuję. Dopiero gdy jakaś oferta Cię zainteresuje, otrzymasz szczegółowe informacje i zmożesz przejść do etapu zakupu ubezpieczenia.

Artykuł Czym jest porównywarka ubezpieczeń OC/AC? pochodzi z serwisu Panda Ubezpieczenia.

]]>
https://pandaubezpieczenia.pl/blog/moto/czym-jest-porownywarka-ubezpieczen-oc-ac/feed/ 0